kvalitní technické plasty

Polyamid PA 6 G

Litý typ polyamidu vyráběný přímou polymerizací ve formách, možnost výroby velkých formátů a tvarových odlitků­, materiál bez vnitřního pnutí, vyšší tvrdost oproti extrudovaným typům polyamidu, nízký koeficient tření, velmi dobrá obrobitelnost, navlhavý. Litý polyamid – silon, vyráběný především ve větších průměrech tyčí, desek a trubek. Je pevný, homogenní a oproti PA6 extrudovanému má lepší odolnost proti otěru, opotřebování a vyšší rozměrovou stálost a méně pohlcuje vlhkost.
Materiál PA 6 je plast s pozoruhodnou pevností, houževnatostí a tvrdostí. Tento typ materiálu poskytuje velmi dobré kluzné vlastnosti, vysokou odolnost proti otěru, dobrou chemickou stálost proti organickým rozpouštědlům, olejům a palivům. PA 6 je houževnatě tvrdý a disponuje dobrou tlumící schopností. Desky a tyče dodáváme standardně v barvě bílé a černé.

Polyamid-6 použijete v dopravě, strojírenství, stavebnictví a zemědělství: převodová kola, různé vložky, těsnění, kladky, válce, kolečka, obrubníky, šalovací a obkladové desky, šneky, příruby, řemenice, kluzná ložiska, kolejnicové spojky atp.

Čtěte více
Čtěte více
Výběr možností
PA 6 G HR - litý polyamid s přídavkem grafitu Čtěte více
PA 6 G OIL - litý polyamid modifikovaný olejem Čtěte více
Čtěte více
PA 6 G LF - litý polyamid s přídavkem pevného maziva Čtěte více